Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopisto

Muut koulutukset

Valitse haluamasi hakuehdot Näytä-rivin valikosta ja klikkaa Hae.
Choose the terms for your search from Näytä and press Hae.

Valittavanasi ovat seuraavat hakuehdot:

  • Valitse kategoria: valitse se aihealue, jonka koulutukset haluat saada näkyviin
  • Valitse se kesäyliopiston toimipaikka, jonka koulutukset haluat näkyviin. Voit valita myös kaikki toimipaikat tai toimipaikkojen yhteystoteutuksena järjestämät koulutukset.
  • Valitse, haluatko koulutuslistauksen aika- vai aakkosjärjestyksessä.
  • Klikkaa lopuksi Hae-painiketta.

Näytä:

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Ehjin nahoin muutoksessa Oulu 29.09.2017
2 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 22.09.2017-27.05.2018
3 Faskiatekniikat (MMT) level I ja II ylävartalo, Kuusamo Kuusamo 29.09.2017-30.09.2017
4 Haavoittuva mieli – tunnista ja tue Oulu 07.11.2017-14.11.2017
5 Hevosen lajityypilliset käyttäytymistarpeet - hyvinvoinnin perusta 19.9.17 Oulu 19.09.2017
6 Hevosen ongelmallinen käyttäytyminen 17.10.17 Oulu 17.10.2017
7 Istumatanssin ohjaajakoulutus Kuusamo 12.10.2017-23.11.2017
8 Jännittäjäryhmän ohjaaja-koulutus Pyhäjärvi, Ylivieska 13.10.2017
9 Kinestetiikan peruskurssi, Kuusamo Kuusamo 12.03.2018-15.05.2018
10 Kirjoittajapolku Oulu 14.09.2017-14.12.2017
11 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 05.10.2017-30.11.2017
12 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 01.07.2017-02.07.2017
13 Koiran elekieli ja stressi Oulu 03.02.2018
14 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 13.10.2017-14.10.2018
15 Lumilautailun ohjaajakurssi (taso 1) Rukalla, Snowboard Instructor Level 1 Course at Ruka in Autumn 2016 Kuusamo 12.11.2016-20.11.2016
16 Maalataan yhdessä! Oulu 25.09.2017-11.12.2017
17 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 28.09.2017-14.12.2017
18 Maalauksen kesäkurssi Oulu 18.08.2017-20.08.2017
19 Maarit Tyrkkö -yleisöluento Raahe 09.11.2017
20 Mobiilitreeniä senioreille, alkeiskurssi Oulu 24.08.2017-29.08.2017
21 Mobiilitreeniä senioreille, teemakurssi Oulu 31.08.2017-05.09.2017
22 Nettikerho senioreille, alkeiskurssi Oulu 14.09.2017-16.11.2017
23 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 21.09.2017-23.11.2017
24 Otan osaa, jos osaan. Kuinka kannatella surevaa? Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 15.11.2017
25 Oulun NVC harjoitteluryhmä Oulu 26.01.2016-31.12.2016
26 Psykologinen lihastestaus – Kehollisten vasteiden arviointi osana tunteiden vapauttamistekniikoita Oulu 21.11.2017
27 Rakentavan vuorovaikutuksen ohjaaja Oulu 04.08.2017-27.01.2018
28 Rento hevonen oppii ja suorittaa kaikella kapasiteetillaan 3.10.17 Oulu 03.10.2017
29 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska kevät 2018-syksy 2019
30 Rähjäämätön ja arkailematon koira (BAT 2.0) Oulu 04.02.2018
31 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op Oulu 02.06.2016-30.06.2017
32 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2017–2018 Oulu 14.11.2017-30.11.2018
33 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2017
34 Sinuiksi sienten kanssa -sienikurssi Oulu 28.08.2017-29.08.2017
35 Sukututkimuksen jatkokurssi Oulu 06.02.2018-10.04.2018
36 Sukututkimuksen starttikurssi Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe 06.09.2017-13.09.2017
37 Suomi 100 vuotta (TY) Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska Syksy 2017-kevät 2018
38 Tasapainoinen ja tyytyväinen hevonen - yhteistyöhaluinen harrastuskumppani Oulu 19.09.2017-17.10.2017
39 TRE–stressinpurkuliikkeet – syväjännityksistä vapaaksi Oulu 22.11.2017
40 TunteVa® -toimintamallin perusteet Kuusamo 21.09.2017-22.09.2017
41 Vaikuttavia kuvia kamerapuhelimella Oulu, Raahe 12.09.2017-13.09.2017
42 Vaikuttavia kuvia kamerapuhelimella, seniorikurssi Oulu 12.09.2017
43 Valmentavan ohjaustyön ytimessä Pyhäjärvi, Ylivieska 05.10.2017
44 Varga-Nemenyi-menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Pyhäjärvi, Ylivieska 12.10.2017-18.11.2017
45 Venäjän alkeet Raahe 05.09.2017-28.11.2017
46 Vientikoulutus / Export Education Oulu 31.10.2017-07.12.2017
47 Voimauttavan valokuvan perusteet hoidollisten ja pedagogisten alojen työntekijöille 8 op Oulu 28.03.2018-07.05.2019
48 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2016–2018 (60 op) Oulu 19.01.2016-06.04.2018
49 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020