Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopisto

Muut koulutukset

Valitse haluamasi hakuehdot Näytä-rivin valikosta ja klikkaa Hae.
Choose the terms for your search from Näytä and press Hae.

Valittavanasi ovat seuraavat hakuehdot:

  • Valitse kategoria: valitse se aihealue, jonka koulutukset haluat saada näkyviin
  • Valitse se kesäyliopiston toimipaikka, jonka koulutukset haluat näkyviin. Voit valita myös kaikki toimipaikat tai toimipaikkojen yhteystoteutuksena järjestämät koulutukset.
  • Valitse, haluatko koulutuslistauksen aika- vai aakkosjärjestyksessä.
  • Klikkaa lopuksi Hae-painiketta.

Näytä:

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 29.09.2017-17.06.2018
2 Ehjin nahoin muutoksessa Oulu 29.09.2017
3 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 22.09.2017-27.05.2018
4 Faskiatekniikat (MMT) level I ja II ylävartalo, Kuusamo Kuusamo 29.09.2017-30.09.2017
5 Haavoittuva mieli – tunnista ja tue Oulu 07.11.2017-14.11.2017
6 Hevosen lajityypilliset käyttäytymistarpeet - hyvinvoinnin perusta 19.9.17 Oulu 19.09.2017
7 Hevosen ongelmallinen käyttäytyminen 17.10.17 Oulu 17.10.2017
8 Isovihan miehitys 1714-1721 Kalajokilaaksossa Ylivieska 27.9.2017
9 Istumatanssin ohjaajakoulutus Kuusamo 12.10.2017-23.11.2017
10 Jännittäjäryhmän ohjaaja-koulutus Pyhäjärvi, Ylivieska 13.10.2017
11 Kinestetiikan peruskurssi, Kuusamo Kuusamo 12.03.2018-15.05.2018
12 Kirjoittajapolku Oulu 14.09.2017-14.12.2017
13 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 05.10.2017-30.11.2017
14 Koiran elekieli ja stressi Oulu 03.02.2018
15 Laatukäsikirja yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (6 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska 08.12.2017-18.05.2018
16 Laatukäsikirjan päivitys yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (2 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska syksy 2017
17 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 13.10.2017-14.10.2018
18 Maalataan yhdessä! Oulu 25.09.2017-11.12.2017
19 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 28.09.2017-14.12.2017
20 Maarit Tyrkkö -yleisöluento Raahe 09.11.2017
21 Nettikerho senioreille, alkeiskurssi Oulu 14.09.2017-16.11.2017
22 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 21.09.2017-23.11.2017
23 Omat tarinat ja taide Oulu 09.09.2017-25.11.2017
24 Omat tarinat –taideryhmä Oulu 07.10.2017-18.11.2017
25 Onnellinen kissa Oulu 02.02.2018
26 Otan osaa, jos osaan. Kuinka kannatella surevaa? Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 15.11.2017
27 Oulun NVC harjoitteluryhmä Oulu 26.01.2016-31.12.2016
28 Psykologinen lihastestaus – Kehollisten vasteiden arviointi osana tunteiden vapauttamistekniikoita Oulu 21.11.2017
29 Rento hevonen oppii ja suorittaa kaikella kapasiteetillaan 3.10.17 Oulu 03.10.2017
30 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska kevät 2018-syksy 2019
31 Rähjäämätön ja arkailematon koira (BAT 2.0) Oulu 04.02.2018
32 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op 2017–2018 Oulu 14.11.2017-30.11.2018
33 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2017
34 Sinuiksi sienten kanssa -sienikurssi Oulu 28.08.2017-29.08.2017
35 Sukututkimuksen jatkokurssi Oulu 06.02.2018-10.04.2018
36 Sukututkimuksen starttikurssi Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe 06.09.2017-13.09.2017
37 Suomi 100 vuotta (TY) Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 04.10.2017-31.05.2018
38 Tarinasäveltämisen perusteet 4 op Pyhäjärvi, Ylivieska 18.11.2017-21.01.2018
39 Tasapainoinen ja tyytyväinen hevonen - yhteistyöhaluinen harrastuskumppani Oulu 19.09.2017-17.10.2017
40 Tietoisuustaidot osaksi arkea lapsen ja nuoren kanssa Pyhäjärvi, Ylivieska 26.09.2017
41 TRE–stressinpurkuliikkeet – syväjännityksistä vapaaksi Oulu 22.11.2017
42 TunteVa® -toimintamallin perusteet Kuusamo 21.09.2017-22.09.2017
43 Vaikuttavia kuvia kamerapuhelimella Oulu, Raahe 12.09.2017-13.09.2017
44 Vaikuttavia kuvia kamerapuhelimella, seniorikurssi Oulu 12.09.2017
45 Valmentavan ohjaustyön ytimessä Pyhäjärvi, Ylivieska 05.10.2017
46 Varga-Nemenyi-menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Pyhäjärvi, Ylivieska 12.10.2017-18.11.2017
47 Venäjän alkeet Raahe 05.09.2017-28.11.2017
48 Vientikoulutus / Export Education Oulu 31.10.2017-07.12.2017
49 Voimauttavan valokuvan perusteet hoidollisten ja pedagogisten alojen työntekijöille 8 op Oulu 28.03.2018-07.05.2019
50 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2016–2018 (60 op) Oulu 19.01.2016-06.04.2018
51 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020