Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopisto

Muut koulutukset

Valitse haluamasi hakuehdot Näytä-rivin valikosta ja klikkaa Hae.
Choose the terms for your search from Näytä and press Hae.

Valittavanasi ovat seuraavat hakuehdot:

  • Valitse kategoria: valitse se aihealue, jonka koulutukset haluat saada näkyviin
  • Valitse se kesäyliopiston toimipaikka, jonka koulutukset haluat näkyviin. Voit valita myös kaikki toimipaikat tai toimipaikkojen yhteystoteutuksena järjestämät koulutukset.
  • Valitse, haluatko koulutuslistauksen aika- vai aakkosjärjestyksessä.
  • Klikkaa lopuksi Hae-painiketta.

Näytä:

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 09.03.2018-31.12.2018
2 Alppihiihdon jatkokurssi (taso 3) Rukalla talvella 2017 / Alpine ski instructor course (level 3) at Ruka in Winter 2017 Kuusamo 02.12.2017-10.12.2017
3 Alppihiihdon ohjaajakurssi (taso 1) Rukalla Alpine ski instructor course at Ruka (level 1) Kuusamo 11.11.2017-19.11.2017
4 Alppihiihdon opettajakurssi (taso 2) Rukalla keväällä 2018 / Alpine ski instructor course (level 2) at Ruka in Spring 2018 Kuusamo 17.03.2018-25.03.2018
5 Ehjin nahoin muutoksessa Ylivieska 16.11.2017
6 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 22.09.2017-27.05.2018
7 Haavoittuva mieli – tunnista ja tue Oulu 07.11.2017-14.11.2017
8 Isovihan miehitys 1714-1721 Kalajokilaaksossa Ylivieska 27.9.2017
9 Istumatanssin ohjaajakoulutus Kuusamo 12.10.2017-23.11.2017
10 Kinestetiikan peruskurssi, Kuusamo Kuusamo 12.03.2018-15.05.2018
11 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 05.10.2017-30.11.2017
12 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 25.01.2018-03.05.2018
13 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 16.06.2018-17.06.2018
14 Koiran elekieli ja stressi Oulu 03.02.2018
15 Laatukäsikirja yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (6 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska 08.12.2017-18.05.2018
16 Laatukäsikirjan päivitys yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (2 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska 07.12.2017-11.01.2018
17 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 13.10.2017-14.10.2018
18 Lumilautailun ohjaajakurssi (taso 1) Rukalla, Snowboard Instructor Level 1 Course at Ruka in Autumn 2017 Kuusamo 11.11.2017-19.11.2017
19 Maalataan yhdessä! Oulu 25.09.2017-11.12.2017
20 Maalataan yhdessä! Oulu 22.01.2018-23.04.2018
21 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 01.02.2018-19.04.2018
22 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 28.09.2017-14.12.2017
23 Maarit Tyrkkö -yleisöluento Raahe 09.11.2017
24 Mobiilitreeniä senioreille, alkeiskurssi Oulu 16.01.2018-18.01.2018
25 Mobiilitreeniä senioreille, jatkokurssi Oulu 23.01.2018-25.01.2018
26 Nettikerho senioreille, alkeiskurssi Oulu 08.02.2018-03.05.2018
27 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 21.09.2017-23.11.2017
28 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 01.02.2018-26.04.2018
29 Omat tarinat ja taide Oulu 09.09.2017-25.11.2017
30 Onnellinen kissa Oulu 02.02.2018
31 Otan osaa, jos osaan. Kuinka kannatella surevaa? Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 15.11.2017
32 Oulun NVC harjoitteluryhmä Oulu 26.01.2016-31.12.2016
33 Pastellimaalauksen intensiivikurssi Oulu 23.03.2018-25.03.2018
34 Psykologinen lihastestaus – Kehollisten vasteiden arviointi osana tunteiden vapauttamistekniikoita Oulu 21.11.2017
35 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska kevät 2018-syksy 2019
36 Rähjäämätön ja arkailematon koira (BAT 2.0) Oulu 04.02.2018
37 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op Oulu 24.01.2018-04.12.2018
38 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2017
39 Sukututkimuksen jatkokurssi Oulu 06.02.2018-10.04.2018
40 Suomi 100 vuotta (TY) Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 04.10.2017-31.05.2018
41 Tarinasäveltämisen perusteet 4 op Pyhäjärvi, Ylivieska 18.11.2017-21.01.2018
42 TRE–stressinpurkuliikkeet – syväjännityksistä vapaaksi Oulu 22.11.2017
43 Varga-Neményi -menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Raahe 16.11.2017-27.01.2018
44 Varga-Nemenyi-menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Pyhäjärvi, Ylivieska 12.10.2017-18.11.2017
45 Venäjän alkeet Raahe 05.09.2017-28.11.2017
46 Vientikoulutus / Export Education Oulu 31.10.2017-07.12.2017
47 Voimauttavan valokuvan perusteet hoidollisten ja pedagogisten alojen työntekijöille 8 op Oulu 28.03.2018-07.05.2019
48 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2016–2018 (60 op) Oulu 19.01.2016-06.04.2018
49 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020