Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopisto

Kesäyliopiston koulutustarjonta

Valitse haluamasi hakuehdot Näytä-rivin valikosta ja klikkaa Hae.
Choose the terms for your search from Näytä and press Hae.

Valittavanasi ovat seuraavat hakuehdot:

  • Valitse kategoria: valitse se aihealue, jonka koulutukset haluat saada näkyviin
  • Valitse se kesäyliopiston toimipaikka, jonka koulutukset haluat näkyviin. Voit valita myös kaikki toimipaikat tai toimipaikkojen yhteystoteutuksena järjestämät koulutukset.
  • Valitse, haluatko koulutuslistauksen aika- vai aakkosjärjestyksessä.
  • Klikkaa lopuksi Hae-painiketta.

Näytä:

  Koulutuksen nimi Toimipaikka Ajankohta
1 Ahaa! -aivotreeniohjaajakoulutus Oulu 09.11.2017-24.11.2017
2 Aktivoi ranskan taitosi (20 t) Oulu 12.10.2017-21.12.2017
3 Akupunktio-koulutus, perusopinnot Oulu 09.03.2018-31.12.2018
4 Alppihiihdon jatkokurssi (taso 3) Rukalla talvella 2017 / Alpine ski instructor course (level 3) at Ruka in Winter 2017 Kuusamo 02.12.2017-10.12.2017
5 Alppihiihdon ohjaajakurssi (taso 1) Rukalla Alpine ski instructor course at Ruka (level 1) Kuusamo 11.11.2017-19.11.2017
6 Alppihiihdon opettajakurssi (taso 2) Rukalla keväällä 2018 / Alpine ski instructor course (level 2) at Ruka in Spring 2018 Kuusamo 17.03.2018-25.03.2018
7 Arabian peruskurssi I, 5 op (OY) Oulu 30.10.2017-16.04.2018
8 Arviointi, ajattelu ja oppimaan oppiminen Oulu 15.02.2018-22.03.2018
9 Asiakkaan itsemääräämisoikeus vanhus- ja vammaistyössä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Ylivieska 28.11.2017-30.11.2017
10 Avusteinen seksi ja seksuaaliohjaus Oulu 14.02.2018-15.02.2018
11 Design management ja palvelumuotoilu 25 op (LY) Ylivieska 1.1.2018-31.12.2018
12 Draamakasvatus 25 op (JY) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.1.2018-31.12.2018
13 Ehjin nahoin muutoksessa Ylivieska 16.11.2017
14 Ekspressiivisen taideterapian perusteet 20 op Oulu 22.09.2017-27.05.2018
15 Elämänkatsomustieto 25 op (OY) Oulu 22.05.2017-31.03.2018
16 Elämänkatsomustieto 25 op (OY) Oulu, Raahe 02.10.2017-31.07.2018
17 Elämänkatsomustieto 35 op (OY) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.8.2017-31.12.2018
18 Englannin abikurssi (30 t) Oulu 20.02.2018-01.03.2018
19 Englantilainen filologia 35 op (OY) Oulu 15.09.2017-31.07.2018
20 English Activation Course 2 op (OY) Oulu 02.10.2017-04.12.2017
21 Ennakkoperintä 2018 ja vuosi-ilmoitukset 2017 Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 07.12.2017
22 Erityishuoltolain muutokset ja niiden vaikutus työkäytäntöihin Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 06.02.2018
23 Erityisosaamista neuropsykiatrisen asiakkaan ohjaukseen ja valmennukseen jatko-opinnot Pyhäjärvi, Ylivieska 12.09.2017-08.11.2017
24 Erityispedagogiikka 25 op (JY) Ylivieska 1.1.2018- 31.12.2018
25 Erityispedagogiikka 25 op (OY) Kuusamo, Raahe 31.08.2017-31.07.2018
26 Eriyttävä opetus oppimisen tukena Pyhäjärvi, Ylivieska 23.11.2017-30.11.2017
27 Erkkaa verkossa Oulu 27.09.2017-17.11.2017
28 Espanjan alkeiskurssi I, 4 op (OY) Oulu 18.09.2017-11.12.2017
29 Espanjan alkeiskurssi II, 4 op (OY) Oulu 31.07.2017-30.08.2017
30 Espanjan alkeiskurssi II, 4 op (OY) Oulu Kevät 2018
31 Espanjan jatkokurssi I, 4 op (OY) Oulu 19.09.2017-12.12.2017
32 Espanjan jatkokurssi II, 4 op (OY) Oulu Kevät 2018
33 Espanjan keskustelukurssi iNos divertimos! Oulu 17.10.2017-12.12.2017
34 Farmasia 25 op (UEF) Oulu, Raahe 13.09.2016-31.12.2017
35 Farmasia 25 op (UEF) Raahe, Ylivieska 12.09.2017-31.12.2018
36 Filosofia 25 op (OY) Oulu 02.10.2017-31.07.2018
37 Filosofia 35 op (OY) Oulu 02.10.2017-31.12.2018
38 Finnish Extra Online – A Finnish Language Help Centre on the Internet Oulu 08.09.2017-15.12.2017
39 Finnish Extra Online – A Finnish Language Help Centre on the Internet Oulu 19.01.2018-18.05.2018
40 Finnish Language Basic Course 3, Level A2.1 – An Interactive Online Course Oulu 11.09.2017-06.11.2017
41 Finnish Language Basic Course 4, level A2.2 – An Interactive Online Course Oulu 15.01.2018-12.03.2018
42 Finnish Language Basic Course 5, level B1 Oulu 30.10.2017-30.11.2017
43 First Steps in Finnish – An Interactive Online Course, Level A1.1 Oulu 05.09.2017-13.12.2017
44 First Steps in Finnish – An Interactive Online Course, Level A1.1 Oulu 16.01.2018-18.04.2018
45 Flipped Classroom opetuksen strategisena menetelmänä Oulu 24.02.2018
46 Fysiikan abikurssi (24 t) Oulu 05.03.2018-13.03.2018
47 Fysioterapia 20 op (Savonia AMK) Pyhäjärvi, Ylivieska 08.09.2017-19.05.2018
48 GAS -koulutus (Goal Attainment Scaling) 3 op Kuusamo 05.10.2017-30.11.2017
49 Gerontologia 26 op (JY) Oulu 20.09.2017-31.07.2018
50 Haavoittuva mieli – tunnista ja tue Oulu 07.11.2017-14.11.2017
51 Hallintotiede 35 op (LY) Oulu 29.09.2017-31.07.2019
52 Historia 25 op (JY) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.9.2017-31.7.2018
53 Historia 25 op (OY) Oulu 25.09.2017-31.07.2018
54 Hoitajan valmiudet kliiniseen tutkimiseen; osa sydämen ja verenkierron tutkiminen Pyhäjärvi, Ylivieska 21.11.2017
55 How to write in Finnish – An Interactive Online Course Oulu 05.10.2017-09.11.2017
56 Huumeita, täälläkö? Pyhäjärvi, Ylivieska 28.11.2017
57 Hyvinvoinnin ja terveyden edistäminen (HYTE) -osaamiskokonaisuus 25-30 op (UEF) Ylivieska Kevät 2018-Syksy 2018
58 Ihmisen vahvuuksien tukeminen - näkökulmia positiiviseen psykologiaan 5 op (LY) Kuusamo, Oulu, Raahe 30.10.2017-02.11.2017
59 Ikäihmisten diabetes Oulu 11.10.2017-11.12.2017
60 Ikääntyneet, ravitsemus ja päihteet 5 op ( TY) Ylivieska Syksy 2018
61 Ikääntyneiden sairaudet ja hyvä lääkehoito 5 op (TY) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.9.2017-31.12.2017
62 Ikääntyvien kirjallisuusseminaari IKISEMMA Oulu 28.09.2017-14.12.2017
63 Ikääntyvien yliopiston verkkoluentosarja syksy 2017 Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.09.2017-29.11.2017
64 Interdisciplinary Communication Skills 3 op (JY) Raahe 08.11.2017-02.12.2017
65 Isovihan miehitys 1714-1721 Kalajokilaaksossa Ylivieska 27.9.2017
66 Istumatanssin ohjaajakoulutus Kuusamo 12.10.2017-23.11.2017
67 Italian alkeiskurssi I, 4 op (OY) Oulu 19.09.2017-12.12.2017
68 Italian alkeiskurssi II, 4 op (OY) Oulu Kevät 2018
69 Japanin kielen alkeiskurssi I, 5 op (OY) Oulu 02.08.2017-30.08.2017
70 Japanin kielen alkeiskurssi I, 5 op (OY) Oulu 12.09.2017-19.12.2017
71 Japanin kielen alkeiskurssi II, 5 op (OY) Oulu 16.01.2018-17.04.2018
72 Japanin kielen ja kulttuurin työpaja 2 Oulu 16.01.2018-27.02.2018
73 Johtaminen 26 op (VY) Pyhäjärvi, Ylivieska 01.08.2017-31.07.2018
74 Kasvatustiede 25 op (OY) Oulu 15.05.2017-31.03.2018
75 Kasvatustiede 25 op (OY) Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 01.08.2017-31.07.2018
76 Kasvatustiede 35 op (OY) Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 07.09.2017-31.07.2018
77 Kemian abikurssi (20 t) Oulu 19.02.2018-26.02.2018
78 Kertaa, kartuta, keskustele ja kirjoita (20 t) – 4Ks in English Oulu 10.10.2017-19.12.2017
79 Kiinan kielen peruskurssi I, 5 op (OY) Oulu 20.09.2017-20.12.2017
80 Kiinan kielen peruskurssi II, 5 op (OY) Oulu 17.01.2018-02.05.2018
81 Kinestetiikan peruskurssi, Kuusamo Kuusamo 12.03.2018-15.05.2018
82 Kipu ja mieli Oulu 20.11.2017-21.11.2017
83 Kirjallisuus 35 op (OY) Oulu 22.05.2017-31.01.2018
84 Kirjallisuusterapia 25 op Oulu 27.01.2018-09.09.2018
85 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 05.10.2017-30.11.2017
86 Kirjoittajaryhmä senioreille Oulu 25.01.2018-03.05.2018
87 Kirjoittamisen kesäkurssi Oulu 16.06.2018-17.06.2018
88 Koiran elekieli ja stressi Oulu 03.02.2018
89 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 16.12.2016-12.11.2017
90 Kokonaisvaltainen joogaohjaajan koulutus Oulu 02.02.2018-16.12.2018
91 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 16.06.2017-22.10.2017
92 Kokonaisvaltainen lapsijoogan ohjaajan koulutus Oulu 24.08.2018-27.01.2019
93 Kokonaisvaltainen rentoutusohjaajan koulutus Oulu 22.09.2017-19.05.2018
94 Kolme pientä porrasta - oppimisen ja koulun käynnin tuki Pyhäjärvi, Ylivieska 20.02.2018
95 Konsernitilinpäätös Oulu 30.10.2017–31.10.2017
96 Kriisityön jatkokoulutuspäivä Oulu 04.12.2017
97 Kriisityön koulutusohjelma 20 op – ”Stepped model of care” Oulu 16.10.2017-15.05.2018
98 Kriisiviestintä ja -johtaminen 5 op (HY) Oulu 23.10.2017-12.01.2018
99 Kuntien ja kuntaomisteisten osakeyhtiöiden ajankohtaispäivä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 18.01.2018
100 Kuntien muuttuva alv-ympäristö - sote-uudistuksen käytännön vaikutukset Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 30.11.2017
101 Kuntien osakeyhtiöpäivä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 23.11.2017
102 Kuvataide 25 op (LY) Raahe 24.02.2018-31.12.2018
103 Käsityön arviointi ajan tasalle Kuusamo, Pyhäjärvi, Ylivieska 30.9.2017-25.11.2017
104 Laatukäsikirja yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (6 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska 08.12.2017-18.05.2018
105 Laatukäsikirjan päivitys yksityisille sosiaali- ja terveysalan toimijoille (2 pv) Pyhäjärvi, Ylivieska 07.12.2017-11.01.2018
106 Lakitiedon kurssi 5 op (OY) Oulu Kevät 2018
107 Lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi 25 op (UEF) Oulu, Ylivieska 30.09.2016-31.12.2017
108 Lasten ja nuorten psyykkinen hyvinvointi 25 op (UEF) Kuusamo Syksy 2017-kevät 2018
109 Lasten ja nuorten traumakeskeisen kognitiivisen käyttäytymisterapian perusteet Oulu 30.10.2017-01.11.2017
110 Lasten jouluaskartelupaja Oulu 12.12.2017-14.12.2017
111 Lasten tunnetaito-ohjaaja MM® -peruskoulutus 35 op Oulu 13.03.2018-30.04.2019
112 LCA Life Coach® -koulutus 20 op Oulu 13.10.2017-14.10.2018
113 Let’s Speak Finnish! – An Interactive Online Course Oulu 05.04.2018-03.05.2018
114 Liikuntalääketiede 25 op (UEF) Oulu 20.09.2016-31.12.2017
115 Liikuntalääketiede 25 op (UEF) Oulu 19.09.2017-31.12.2018
116 Lisää elinvoimaa kilpailutuksilla: Paikallisuus, työllisyys ja ympäristö hankinnoissa Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 31.01.2018
117 Lisää liikettä oppitunteihin – oppiminen tehostuu Oulu 16.11.2017
118 Lukemaan oppiminen kymmensormijärjestelmällä kirjoittamalla Pyhäjärvi, Ylivieska 07.11.2017
119 Lukiofysiikan perusteet (30 t) Oulu 28.11.2017-17.01.2018
120 Lumilautailun ohjaajakurssi (taso 1) Rukalla, Snowboard Instructor Level 1 Course at Ruka in Autumn 2017 Kuusamo 11.11.2017-19.11.2017
121 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu 27.09.2016-31.12.2017
122 Luova kirjoittaminen 25 op (TY) Oulu, Ylivieska 18.09.2017-31.12.2018
123 Luova kirjoittaminen 35 op (TY) Oulu 18.09.2017-31.07.2020
124 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 21.09.2017-04.12.2017
125 Luovan kirjoittamisen jatkokurssi Oulu 18.01.2018-24.05.2018
126 Lyhyen matematiikan abikurssi (24 t) Oulu 05.03.2018-12.03.2018
127 Lääketieteen perusteita 25 op (UEF) Oulu 22.09.2016-31.12.2017
128 Lääketieteen perusteita 25 op (UEF) Oulu 18.09.2017-31.12.2018
129 Maalataan yhdessä! Oulu 25.09.2017-11.12.2017
130 Maalataan yhdessä! Oulu 22.01.2018-23.04.2018
131 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 01.02.2018-19.04.2018
132 Maalauksen alkeet, seniorikurssi Oulu 28.09.2017-14.12.2017
133 Maarit Tyrkkö -yleisöluento Raahe 09.11.2017
134 Mindfulness tunnetaitovalmentaja 25 op Oulu 23.04.2017-04.11.2017
135 Mindfulness-viikonloppu opettajille Oulu 03.11.2017-04.11.2017
136 Miniverso -koulutus Kuusamo 18.11.2017
137 Mobiilitreeniä senioreille, alkeiskurssi Oulu 16.01.2018-18.01.2018
138 Mobiilitreeniä senioreille, jatkokurssi Oulu 23.01.2018-25.01.2018
139 Monikulttuurinen terveydenhuolto 3 op (TY) Pyhäjärvi, Ylivieska 01.01.2018-31.07.2018
140 Muistisairaan ihmisen hyvä kohtaaminen ja toimintakykyä vahvistava arki Kuusamo 15.03.2018
141 Myötätunnon ja -innon mullistava voima! Oulu 29.11.2017
142 Nettikerho senioreille, alkeiskurssi Oulu 08.02.2018-03.05.2018
143 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 21.09.2017-23.11.2017
144 Nettikerho senioreille, teemakurssi Oulu 01.02.2018-26.04.2018
145 Nettilukutaidot ja oppimisen haasteet verkossa Oulu 14.03.2018
146 Nuorison kasvun kipupisteet ja syrjäytymisen ehkäisy 5 op (LY) Kuusamo, Oulu, Raahe 23.11.2017-25.11.2017
147 Nursing in English (20 t) Oulu 03.10.2017-12.12.2017
148 Näppäintaitojen opettaminen isommille koululaisille Pyhäjärvi, Ylivieska 08.11.2017
149 Oikeus yhteiskunnassa 5op (VY) Ylivieska 8.12. - 31.12.2017
150 Oikeussuoja hallinnossa 5 op (VY) Ylivieska 1.1.2018-31.7.2018
151 Omat tarinat ja taide Oulu 09.09.2017-25.11.2017
152 Onnellinen kissa Oulu 02.02.2018
153 OPE-coachaus – tunnetaitovalmennus opettajille 3 op Oulu 10.11.2017-07.02.2018
154 Opetushallinnon tutkinto 15 op Raahe
155 Oppimaan oppimisen taitojen ohjaaminen esi- ja alkuopetuksessa ja alakoulussa Pyhäjärvi, Ylivieska 03.10.2017
156 Oppimaan oppimisen taitojen ohjaaminen yläkoulussa/nuorilla Pyhäjärvi, Ylivieska 20.09.2017
157 Oppimisen ja opetuksen suunnittelu 5 op (LY) Oulu Kevät 2018
158 Organisaatioiden ja työyhteisöjen johtaminen 25 op (entinen Hallintotiede 25 op) (LY) Kuusamo, Oulu, Raahe 22.09.2017-31.12.2018
159 Ostovähennykset arvonlisäverotuksessa - ongelmatilanteet ja rajanvedot Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 30.11.2017
160 Otan osaa, jos osaan. Kuinka kannatella surevaa? Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 15.11.2017
161 Oulun NVC harjoitteluryhmä Oulu 26.01.2016-31.12.2016
162 Pastellimaalauksen intensiivikurssi Oulu 23.03.2018-25.03.2018
163 Perhearviointi – Perheen toimintakyvyn, voimavarojen, vahvuuksien ja vaikeuksien arviointimenetelmä Oulu 12.04.2018-29.05.2018
164 Perintäpäivä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 24.11.2017
165 Perus- ja ihmisoikeudet 5 op (VY) Ylivieska 5.5.2018-31.12.2018
166 Pitkän matematiikan abikurssi, ryhmä A (30 t) Oulu 19.02.2018-07.03.2018
167 Pitkän matematiikan abikurssi, ryhmä B (30 t) Oulu 19.02.2018-07.03.2018
168 Portugalin alkeiskurssi, osa I, 4 op (OY) Oulu 18.09.2017-11.12.2017
169 Portugalin alkeiskurssi, osa II, 4 op (OY) Oulu Kevät 2018
170 Positiivinen pedagogiikka, vahvuusperustaisuus ja arviointi Oulu 30.11.2017
171 Positiivista pedagogiikkaa toiminnallisesti Pyhäjärvi, Ylivieska 01.02.2018
172 Psykologia 25 op (OY) Oulu 15.05.2017-31.12.2017
173 Psykologia 25 op (OY) Kuusamo, Raahe 24.08.2017-30.06.2018
174 Psykologinen lihastestaus – Kehollisten vasteiden arviointi osana tunteiden vapauttamistekniikoita Oulu 21.11.2017
175 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op Oulu 29.09.2017-17.06.2018
176 Psykoterapeuttiset valmiudet 30 op SYKSY 2018 Oulu 28.09.2018-15.06.2019
177 Puolan kielen peruskurssi 1 Oulu 10.10.2017-19.12.2017
178 Rajantaju? Oulu 29.08.2017-12.12.2017
179 Ranskan alkeiskurssi I, 5 op (OY) Oulu 20.09.2017-20.12.2017
180 Ranskan alkeiskurssi II, 5 op (OY) Oulu Kevät 2018
181 Rasitus EKG-hoitajan osaaminen Pyhäjärvi, Ylivieska 21.02.2018
182 Raskauden ajan kliininen tutkiminen ja hoidon tarpeen arviointi Pyhäjärvi, Ylivieska 22.11.2017
183 Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti 15 op Oulu 16.10.2018-14.05.2019
184 Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti 15 op Oulu 13.02.2018-06.11.2018
185 Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja 25 op Oulu 26.09.2017-27.02.2018
186 Ravitsemustiede 25 op (UEF) Kuusamo, Oulu, Raahe 15.09.2016-31.12.2017
187 Ravitsemustiede 25 op (UEF) Oulu, Raahe 27.09.2017-31.12.2018
188 Rentoutusryhmä senioreille Raahe Kevät 2018
189 Rentoutusryhmä senioreille Oulu 20.10.2017-15.12.2017
190 Rentoutusryhmä senioreille, ryhmä 1 Oulu 15.01.2018-12.02.2018
191 Rentoutusryhmä senioreille, ryhmä 2 Oulu 19.03.2018-23.04.2018
192 Rikosoikeuden ajankohtaispäivä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 06.11.2017
193 Rohkaistu käyttämään työelämän englantia (20 t) Oulu 10.10.2017-19.12.2017
194 Ruotsin abikurssi (30 t) Oulu 20.02.2018-01.03.2018
195 Ruotsin kielen perusopinnot 30 op (UEF) Ylivieska 21.01.2017-31.07.2018
196 Ryhmäanalyyttinen työnohjaajakoulutus 60 op Pyhäjärvi, Ylivieska kevät 2018-syksy 2019
197 Rähjäämätön ja arkailematon koira (BAT 2.0) Oulu 04.02.2018
198 Sairauspoissaolojen hallinta esimiehen keinoin Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 20.02.2018
199 SCIT-ryhmänohjaajakoulutus Oulu 13.12.2017-14.12.2017
200 Second Steps – an Interactive Online Course in Finnish Language, Level A1.3 Oulu 05.09.2017-13.12.2017
201 Second Steps – an Interactive Online Course in Finnish Language, Level A1.3 Oulu 16.01.2018-18.04.2018
202 Seksuaalineuvojakoulutus 30 op Oulu 24.01.2018-04.12.2018
203 Seniorin hyvinvoinnin askeleet Raahe Kevät 2018
204 Seniorin kuntotestaus Oulu 13.04.2018-15.09.2018
205 Seniorin lempeä jumppa Oulu 20.10.2017-15.12.2017
206 Seniorin lempeä jumppa, ryhmä 1 Oulu 15.01.2018-12.02.2018
207 Seniorin lempeä jumppa, ryhmä 2 Oulu 19.03.2018-23.04.2018
208 Sensorinen integraatio ja luova liikunta (4 pv) Oulu 20.10.2017-19.01.2018
209 Sherborne-liikunnan peruskurssi (16 t) Pyhäjärvi, Ylivieska 10.11.2017-11.11.2017
210 Simply Meditaatio Oulu 20.11.2017
211 Sisäisen valvonnan ja riskienhallinnan koulutus Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 10.10.2017-12.10.2017
212 Sivistyslautakunnan koulutusilta Pyhäjärvi, Ylivieska 18.10.2017
213 Sometellen - sosiaalisen median kurssi senioreille Oulu 31.01.2018-14.02.2018
214 Sopimuksenteko Oulu 29.01.2018-30.01.2018
215 Sosiaalipsykologia 25 op (UEF) Oulu 30.09.2016-31.12.2017
216 Sosiaalipsykologia 25 op (UEF) Oulu 22.09.2017-31.12.2018
217 Sosiaalityö 25 op ( UEF) Pyhäjärvi 02.09.2016-31.07.2017
218 Sosiologian perusopinnot 25 op (OY) Oulu 29.05.2017-20.11.2017
219 Spirometria Pyhäjärvi, Ylivieska 04.04.2018
220 Stressilääketiede 3 op (TY) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.9.2017-31.12.2017
221 Sukututkimuksen jatkokurssi Oulu 06.02.2018-10.04.2018
222 Suomen kielen perusopinnot 25 op (OY) Oulu 19.09.2017-31.12.2018
223 Suomen kielen rakenne 5 op (OY) Oulu 20.09.2017-18.10.2017
224 Suomi 100 vuotta (TY) Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 04.10.2017-31.05.2018
225 Svenska för samhällsvetare och filosofer 3 op (JY) Raahe Kevät 2018
226 Syrjäytymisestä selviytymiseen Kuusamo, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 22.11.2017
227 Tabletit ja kännykät kieltenopetuksessa (kevät 2018) Oulu 05.02.2018
228 Tabletit ja kännykät kässässä: oppilas käsityön opetusmateriaalin tuottajana Oulu 17.03.2018
229 Tablettilaitteet erilaisen oppijan opetuksen ja oppimisen työvälineinä - ideoita ja malleja (kevät 2018) Oulu 21.03.2018
230 Tarinasäveltämisen perusteet 4 op Pyhäjärvi, Ylivieska 18.11.2017-21.01.2018
231 Tehokas perhevarallisuuden suunnittelu Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 07.11.2017
232 Teknisen sektorin päätöksenteko ja verkkojulkisuus Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 08.11.2017
233 Terveystieteet 25 op (OY) Oulu 02.10.2017-28.02.2018
234 Terveystieteet 35 op (OY) Oulu Kevät 2018–syksy 2018
235 Toinen kotimainen kieli, ruotsi (KTK) 2 op (OY) Oulu 07.08.2017-28.08.2017
236 Toinen kotimainen kieli, ruotsi (LuTK) 2 op (OY) Oulu 07.08.2017-28.08.2017
237 Traumakeskeinen kognitiivinen psykoterapia Oulu 20.11.2017-22.11.2017
238 TRE–stressinpurkuliikkeet – syväjännityksistä vapaaksi Oulu 22.11.2017
239 TULE-pilatesta joogamaustein Oulu 16.05.2018-24.08.2018
240 Tuotantotalous 25 op (OY) Kuusamo, Raahe, Ylivieska 24.08.2017-31.07.2018
241 Työoikeuden ajankohtaispäivä Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 21.02.2018
242 Valehtelua, toiveajattelua, outoja uskomuksia, ajatusvääristymiä ja psykoottisia harhoja Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 29.11.2017
243 Valmennuskurssit lääketieteelliseen Oulu 22.01.2018-11.05.2018
244 Valmennusohjelma nuorten ohjauspalveluiden henkilöstölle (OHTO / Oulu) Oulu 26.09.2017-21.03.2018
245 Valokuvauksen perusopinnot + johdantokurssi 28 op (LY) Kuusamo Syksy 2016-kevät 2018
246 Varga-Neményi -menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Raahe 16.11.2017-27.01.2018
247 Varga-Nemenyi-menetelmä 1. luokan matematiikan opetuksessa Pyhäjärvi, Ylivieska 12.10.2017-18.11.2017
248 Venäjän alkeet Raahe 05.09.2017-28.11.2017
249 Venäjän alkeiskurssi I, 5 op (OY) Oulu 19.09.2017-19.12.2017
250 Venäjän alkeiskurssi I, 5 op (OY) Raahe Kevät 2018
251 Venäjän alkeiskurssi II, 5 op (OY) Oulu 16.01.2018-08.05.2018
252 Verkkotiedottamisen ABC kunnassa Kuusamo, Oulu, Pyhäjärvi, Raahe, Ylivieska 09.11.2017
253 Vientikoulutus / Export Education Oulu 31.10.2017-07.12.2017
254 Viestintä 25 op (OY) Oulu 20.09.2017-27.05.2018
255 Viron alkeiskurssi 5 op (OY) Oulu 01.08.2017-31.08.2017
256 Voimauttavan valokuvan perusteet hoidollisten ja pedagogisten alojen työntekijöille 8 op Oulu 28.03.2018-07.05.2019
257 Voimavarakeskeinen mindfulness-ohjaaja 25 op Oulu 13.10.2017-17.03.2018
258 Voimavarakeskeinen perhe- ja verkostotyön koulutus puheterapeuteille 30 op Oulu 22.03.2018-14.11.2018
259 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2016–2018 (60 op) Oulu 19.01.2016-06.04.2018
260 Voimavarakeskeinen työnohjaajakoulutus 2018–2020 (60 op) Oulu 01.02.2018-30.06.2020
261 Yleisen kielitieteen ja fonetiikan peruskurssi 5 op (OY) Oulu 15.01.2018-08.02.2018
262 Yleisen teologian perusopinnot 25 op (UEF) Pyhäjärvi, Ylivieska 1.8.2017-31.7.2018
 

Löysitkö etsimäsi? Ota tarvittaessa yhteyttä kesäyliopiston toimipaikkoihin: Ota yhteyttä
Did you find what you were looking for? Please contact summer university offices if needed: Ota yhteyttä